Aktualności

Rozmowa z dr hab. inż. Grzegorzem Wielgosińskim

Instalacje termicznego przekształcania odpadów, popularnie nazywane spalarniami są ważnym elementem zrównoważonej gospodarki odpadami. O korzyściach płynących z inwestycji w nowoczesne instalacje opowiada dr. hab. inż. Grzegorz Wielgosiński z Politechniki Łódzkiej.

Fakty i Mity

Cała prawda o termicznym przekształcaniu odpadów. Przedstawiamy MIT numer 4.

Kopenhaska instalacja jest atrakcją turystyczną.

Kopenhaska instalacja stała się atrakcją turystyczną stolicy Danii m.in. dlatego, że zbudowano na niej stok narciarski czynny cały rok. Na jednej ze ścian powstał najwyższy w Skandynawii szlak wspinaczkowy

Fakty i Mity

Cała prawda o termicznym przekształcaniu odpadów. Przedstawiamy MIT numer3.

Odwołane spotkanie w Wapienicy

Informujemy, że zaplanowane na 12.03 o godzinie 18:00 spotkanie w Auli budynku B Szkoły Podstawowej Nr 32 im.Jana III Sobieskiego ul. Cieszyńska 385 nie odbędzie się z powodu zagrożenia koronawirusem. Będziemy informować o nowym terminie spotkania w sprawie działań zmierzających do powstania na terenie Bielska-Białej instalacji termicznego przekształcania odpadów.

Obejrzyj film jak to wygląda w Poznaniu

Instalacja przekształcania odpadów w Poznaniu działa od 2016 roku.

Debata

Debata w Zamościu pomiędzy ekspertami a inicjatorami protestu przeciwko budowie instalacji termicznego przekształcania odpadów.

FAKTY I MITY

Cała prawda o termicznym przekształcaniu odpadów. Przedstawiamy MIT numer 2.

Samorządy walczą o inwestycje.

Większość samorządów zdała sobie już sprawę, że gospodarka odpadami jest jednym z największych problemów z którym muszą się obecnie mierzyć. Z jednej strony widać rosnące koszty i lawinowe podwyżki cen za zagospodarowanie odpadów, których dalszy wzrost jeszcze bardziej zdenerwuje i tak już niezadowolonych mieszkańców. Z drugiej strony są samorządy w...

Fakty i Mity

Cała prawda o termicznym przekształcaniu odpadów. Przedstawiamy MIT numer 1.

Sztokholm – zielona stolica Europy 2010 ze spalarnią koło rezerwatu przyrody.

Zobacz w materiale sprzed 9 lat. To co dla Szwedów już wtedy było standardem dla nas jest ciągle nowością. Szwecja znana jest z bardzo poważnego podejścia do kwestii ekologii. Jej stolica Sztokholm, jako pierwsze miasto z Europy, otrzymała w 2010 roku tytuł zielonej ekologicznej stolicy Europy.

Jak funkcjonuje krakowska EKOSPALARNIA?

Zobacz film jak funkcjonuje krakowska ekospalarnia

Jak płacić mniej w czasie śmieciowego kryzysu?

W czasach kryzysu na światowym rynku gospodarowania odpadami nie można tylko siedzieć z założonymi rękoma i narzekać na wzrost cen za wywóz śmieci. Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej stale modernizuje swoją - i tak jedną z najnowocześniejszych w Polsce - sortownię, a jednocześnie prowadzi szeroko zakrojone akcje edukacyjne. Do dbania...

Reportaż

Zobacz reportaż: Dlaczego płacimy tak dużo za śmieci?

Spotkanie dla mieszkańców

Informujemy, że 12.03 o godzinie 18:00 w Auli budynku B Szkoły Podstawowej Nr 32 im.Jana III Sobieskiego ul. Cieszyńska 385 odbędzie się spotkanie w sprawie działań zmierzających do powstania na terenie Bielska-Białej instalacji termicznego przekształcania odpadów.