Aktualności

OCENA EKOLOGICZNYCH SKUTKÓW FUNKCJONOWANIA SYSTEMU GOSPODARKI ODPADAMI W BIELSKU-BIAŁEJ I AGLOMERACJI BESKIDZKIEJ

Opracowanie przygotowane przez dr hab. inż. Agnieszka Generowicz Profesor Politechniki Krakowskiej

Rada Interesariuszy

Zapraszamy do transmisji z obrad Rady Interesariuszy, która odbyła się w dniu 13.04.2021

Ciepło z odpadów ogrzeje polskie domy i fabryki.

Kolejne spółki ciepłownicze decydują się na inwestycje w spalanie śmieci. To sposób na ustabilizowanie cen ciepła oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

STANOWISKO ZARZĄDU ZGO S.A. w sprawie kłamliwych wypowiedzi w trakcie debaty on-line w dniu 11 marca 2021 „Czy spalarnia jest nam potrzebna?”

STANOWISKO ZARZĄDU ZGO S.A. w sprawie kłamliwych wypowiedzi w trakcie debaty on-line w dniu 11 marca 2021 „Czy spalarnia jest nam potrzebna?”    Podczas debaty on-line „Czy spalarnia jest nam potrzebna?” zorganizowanej w Bielsku-Białej w dniu 11 marca 2021 r. Pan Paweł Głuszyński, wypowiadający się w  trakcie tej debaty jako ekspert w...

Odwrotnie niż Szwedzi marnujemy darmowy surowiec energetyczny. Ta energia jest tańsza niż atomowa

Za wywóz odpadów wcale nie trzeba płacić tak drogo jak u nas po ostatnich podwyżkach. Śmieci można bardzo efektywnie wykorzystać. Systemu nie trzeba wymyślać od początku, bo dobre rozwiązania na świecie już funkcjonują.

Czwarte posiedzenie Rady Interesariuszy

Zapraszamy do obejrzenia relacji online z czwartego posiedzenia Rady Interesariuszy, która odbyła się w dni 23.02.2021 roku

Odpowiedzi na pytania Stowarzyszenia Mieszkańców Wapienicy

Stowarzyszenia Mieszkańców Wapienicy skierowało do Rady Interesariuszy pytania w załączniku przekazujemy odpowiedzi na pytania.

Prezentujemy wyniki ankiety.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wyników ankiety poświęconej systemowi gospodarki odpadami w naszym mieście, w tym ewentualnej budowie ekospalarni, która stanowiłaby zamknięcie tego systemu.

Trzecie posiedzenie Rady Interesariuszy

Zapraszamy do obejrzenia relacji online z trzeciego posiedzenia Rady Interesariuszy, która odbyła się w dni 01.02.2021 roku

Ankieta

Szanowni Mieszkańcy Bielska-Białej, Zapraszamy Państwa do wypełnienia krótkiej ankiety poświęconej systemowi gospodarki odpadami w naszym mieście, w tym ewentualnej budowie ekospalarni, która stanowiłaby zamknięcie tego systemu.

Rozmawiamy o Ekospalarni.

Zapraszamy do odsłuchania spotu radiowego dotyczącego gospodarki odpadami Aglomeracji Beskidzkiej i Ekospalarni, do którego głosu użyczyła Pani Krystyna Czubówna.

Drugie posiedzenie Rady Interesariuszy

Zapraszamy do obejrzenia relacji online z drugiego posiedzenia Rady Interesariuszy, która odbyła się w dni 19.01.2021 roku

Spotkanie dotyczące ekospalarni i strumieni bilansu odpadów

Zapraszamy do obejrzenia relacji spotkania z ekspertami w zakresie strumieni odpadów które odbyło się w formie online w dniu 18.01.2021

Zapytaj eksperta!

Zapraszamy serdecznie na dyżury Ekspertów, w ramach dialogu społecznego na temat przyszłej gospodarki odpadami oraz budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów!

Termiczne Przekształcanie Odpadów w Bydgoszczy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przedstawia cały proces termicznego przekształcania odpadów w Bydgoszczy.

Energia drzemiąca w odpadach.

Wiele wskazuje na to, że nadchodzi lepszy czas dla branży termicznego przekształcania odpadów. Inwestycje mogą liczyć na wsparcie z pieniędzy publicznych. Polski rynek umożliwia co najmniej podwojenie mocy instalacji wykorzystujących odpady jako paliwo.

Śmieci uratują świat? Jak odpady zdekarbonizują kluczowe branże

Jedną z odpowiedzi na potrzebę rezygnacji z węgla mają być inwestycje w instalacje odzyskujące energię z odpadów, które są już po procesach odzysku i recyklingu

Zero waste - czyli kultura niemarnowania

W szóstym odcinku dziewiątego sezonu programu deFacto poznasz definicje zero waste oraz dowiesz się jak jego praktyka odnosi się do środowiska, odpowiesz sobie na pytanie, czy jest to zwyczajna moda, czy nie i dostaniesz praktyczne wskazówki, w jakich obszarach życia możesz dokonywać zmian, by być bardziej eko i wprowadzać idee...

Bielszczanie merytorycznie o Ekospalarni.

26 listopada 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie Rady Interesariuszy powołanej przez Prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego, w związku z dialogiem społecznym na temat Ekospalarni.

Skarga do WSA w sprawie gdańskiej spalarni oddalona

We wtorek, 17 listopada br., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w całości oddalił skargę na decyzję Wojewody Pomorskiego utrzymującą w mocy pozwolenie na budowę gdańskiego zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych.

Ozdoba: w resorcie klimatu i środowiska powstał zespół, by promować m.in. kogenerację z odpadów.

W MKiŚ powstał zespół, którego celem będzie promocja wykorzystania odpadów m.in. w kogeneracji, czyli jednoczesnej produkcji ciepła i energii energetycznej - poinformował w środę wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.