Aktualności

Kolejne posiedzenie Rady Interesariuszy

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego posiedzenia Rady Interesariuszy, na której było omawiane opracowanie studium wykonalności.

EKOSPALARNIA – CZYŚCIEJ, ZDROWIEJ, TANIEJ

Specjaliści nie mają wątpliwości. Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów dla Aglomeracji Beskidzkiej jest bardziej ekologiczna niż składowanie odpadów. Społeczeństwo jest w tej kwestii podzielone. To wnioski płynące z debaty pt. Ekospalarnia – czyściej, zdrowiej, taniej, która odbyła się w czwartek 15 lipca w Bielsku-Białej.

O ekospalarni do tej pory

Nic o was bez was – tak w skrócie można podsumować dotychczasowe działania Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w zakresie działań co do ewentualnej budowy w mieście instalacji termicznego przekształcania odpadów. Od kiedy temat pojawił się na tapecie, w mieście odbyło się wiele dyskusji, spotkań, dyżurów telefonicznych i akcji informacyjnych dla...

Spotkanie z Mieszkańcami

W związku z trwającym dialogiem w sprawie ewentualnej budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów zapraszam na spotkanie, które odbędzie się 15 lipca 2021 r. o godzinie 17.00 w Bielskim Centrum Kultury przy ul. Juliusza Słowackiego 27.

BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO URUCHOMIŁ WŁAŚNIE NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił właśnie nabór wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych!

OCENA EKOLOGICZNYCH SKUTKÓW FUNKCJONOWANIA SYSTEMU GOSPODARKI ODPADAMI W BIELSKU-BIAŁEJ I AGLOMERACJI BESKIDZKIEJ

Opracowanie przygotowane przez dr hab. inż. Agnieszka Generowicz Profesor Politechniki Krakowskiej

Rada Interesariuszy

Zapraszamy do transmisji z obrad Rady Interesariuszy, która odbyła się w dniu 13.04.2021

Ciepło z odpadów ogrzeje polskie domy i fabryki.

Kolejne spółki ciepłownicze decydują się na inwestycje w spalanie śmieci. To sposób na ustabilizowanie cen ciepła oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

STANOWISKO ZARZĄDU ZGO S.A. w sprawie kłamliwych wypowiedzi w trakcie debaty on-line w dniu 11 marca 2021 „Czy spalarnia jest nam potrzebna?”

STANOWISKO ZARZĄDU ZGO S.A. w sprawie kłamliwych wypowiedzi w trakcie debaty on-line w dniu 11 marca 2021 „Czy spalarnia jest nam potrzebna?”    Podczas debaty on-line „Czy spalarnia jest nam potrzebna?” zorganizowanej w Bielsku-Białej w dniu 11 marca 2021 r. Pan Paweł Głuszyński, wypowiadający się w  trakcie tej debaty jako ekspert w...

Odwrotnie niż Szwedzi marnujemy darmowy surowiec energetyczny. Ta energia jest tańsza niż atomowa

Za wywóz odpadów wcale nie trzeba płacić tak drogo jak u nas po ostatnich podwyżkach. Śmieci można bardzo efektywnie wykorzystać. Systemu nie trzeba wymyślać od początku, bo dobre rozwiązania na świecie już funkcjonują.

Czwarte posiedzenie Rady Interesariuszy

Zapraszamy do obejrzenia relacji online z czwartego posiedzenia Rady Interesariuszy, która odbyła się w dni 23.02.2021 roku

Odpowiedzi na pytania Stowarzyszenia Mieszkańców Wapienicy oraz zakładki "zadaj pytanie"

Stowarzyszenia Mieszkańców Wapienicy skierowało do Rady Interesariuszy pytania w załączniku przekazujemy odpowiedzi na pytania oraz odpowiedzi na pytania jakie wpłynęły w zakładce zadaj pytanie.

Prezentujemy wyniki ankiety.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wyników ankiety poświęconej systemowi gospodarki odpadami w naszym mieście, w tym ewentualnej budowie ekospalarni, która stanowiłaby zamknięcie tego systemu.

Trzecie posiedzenie Rady Interesariuszy

Zapraszamy do obejrzenia relacji online z trzeciego posiedzenia Rady Interesariuszy, która odbyła się w dni 01.02.2021 roku

Ankieta

Szanowni Mieszkańcy Bielska-Białej, Zapraszamy Państwa do wypełnienia krótkiej ankiety poświęconej systemowi gospodarki odpadami w naszym mieście, w tym ewentualnej budowie ekospalarni, która stanowiłaby zamknięcie tego systemu.

Rozmawiamy o Ekospalarni.

Zapraszamy do odsłuchania spotu radiowego dotyczącego gospodarki odpadami Aglomeracji Beskidzkiej i Ekospalarni, do którego głosu użyczyła Pani Krystyna Czubówna.

Drugie posiedzenie Rady Interesariuszy

Zapraszamy do obejrzenia relacji online z drugiego posiedzenia Rady Interesariuszy, która odbyła się w dni 19.01.2021 roku

Spotkanie dotyczące ekospalarni i strumieni bilansu odpadów

Zapraszamy do obejrzenia relacji spotkania z ekspertami w zakresie strumieni odpadów które odbyło się w formie online w dniu 18.01.2021

Zapytaj eksperta!

Zapraszamy serdecznie na dyżury Ekspertów, w ramach dialogu społecznego na temat przyszłej gospodarki odpadami oraz budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów!

Termiczne Przekształcanie Odpadów w Bydgoszczy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przedstawia cały proces termicznego przekształcania odpadów w Bydgoszczy.